БЕРДЯНСК
Arrow
Arrow
Slider
 
СТАНДАРТ от 700 грн Подробнее
 
ЛЮКС от 800 грн Подробнее
 
Двухкомнатный ЛЮКС от 1000 грн Подробнее

26

мая

2019

Бердянськ — місто курорт державного значення.

https://youtu.be/kroWHPxA8Eg

Бердянськ — місто обласного значення в Україні, на півдні Запорізької області, на північному узбережжі Азовського моря. Відстань до обласного центру – 200 км.

У Бердянську є чимало красивих та мальовничих місць. Тут створені усі умови не тільки для гарного відпочинку, насолоди сонцем та морем, але і для знайомства з унікальними куточками південних степів України, де жили древні скіфи, відвідування місцевих музеїв та пам’яток.

11 січня 2005 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про оголошення природних територій міста Бердянська Запорізької області курортом державного значення».

Історія міста

Історія Бердянська розпочинається у 1824 році, коли генерал-губернатором краю графом Михайлом Воронцовим на Азов була відправлена експедиція. Її мета — визначити місце для нового морського порту, через який можна було б вивозити за кордон пшеницю. Керівник експедиції капітан Микола Критський виміряв глибину затоки та остаточно впевнився, що найкращого місця для будівництва морського порту на Північному Приазов’ї немає.

У 1827 році на березі Бердянської затоки розпочалося будівництво пристані. Саме цей рік і вважається роком заснування Бердянська. А 1 липня 1830 року відбулося урочисте відкриття порту. Навколо нього почало швидко розростатися селище, і вже у 1841р. порту були надані права і привілеї міста та офіційно закріплено назву Бердянськ. Вже на наступний рік місто стало центром Бердянського повіту, який був утворений на землях Дніпровського і Мелітопольського повітів Таврійської губернії.

З квітня 1862 року царем Олександром II був затверджений план повітового міста Бердянська, складений проектувальниками Одеси. За планом вулиці були прямі, що втікають до моря. Це планування збереглася до наших днів в центральній частині міста.

Заборонялося будувати будинки вище другого поверху. Прекрасні будівлі прикрашали місто: Зимовий театр, будівля міської управи (ратуші), готель «Брістоль» (нині Будинок культури заводу «Південгідромаш»), чоловічої класичної гімназії (нині головний корпус педагогічного інституту), Вознесенський собор, Лютеранська церква та інші.

В середині минулого століття в Бердянську основним «роботодавцем» все ще залишався морський порт. Завершилося будівництво хвилелому, який був прийнятий спеціальною комісією 24 березня 1869. Ця споруда з каменя довжиною 640 метрів з двома портовими вогнями на кінцях – покажчиками проходу в гавань, розташоване на відстані 859 метрів від берега, і понині вірно служить портовикам. В передвечірній час, коли за хвилелом закочується сонце, їм можна помилуватися з Приморської площі або з набережної на вулиці Горького.

Поголос про новий приморському портовому місті розносилась далеко за межами краю, за кордоном. Одне за одним виникали в Бердянську торговельні консульства Греції, Англії, Італії, Іспанії, Австро-Угорщини, Франції, Данії та інших держав. Зростаючу значущість порту підкреслювала в 1867 році пам’ятна книга Таврійської губернії: «Тепер уже немає сумніву, що для всього Азовського узбережжя Бердянський порт буде тим, що Одеса для чорноморських берегів».

У 1876 році на посаду градоначальника і начальника порту було призначено учасника Севастопольської оборони, контр-адмірала П. П. Шмідта – батька легендарного «червоного адмірала» Петра Шмідта, який очолив в 1905 році революційне повстання на крейсері «Очаків». Людина прогресивних поглядів, контр-адмірал П. П. Шмідт багато зробив для розвитку порту та міста.

У середині ХІХ століття інтенсивно розвивається промисловість та ремесла. Тут працювали 15 заводів із виробництва цегли, свічковий та пивоварний заводи, канатно-шпагатна, ковбасна та макаронна фабрики, 6 парових млинів, 15 підприємств з переробки риби, 200 зернових складів та 70 лавок купців. Наприкінці століття у місті були збудовані кам’яні причали, другий маяк, залізниця, переобладнано мол. Остаточно складається планування міста, риси якого збереглися і сьогодні.

Сонце, тепле море, піщані пляжі, лікувальні грязі лиманів кличуть людей у Бердянськ за здоров’ям та відпочинком. Так, у 1902 році міською управою було збудовано першу невелику грязелікарню. З тих пір курортна справа стала однією з пріоритетних та перспективних у розвитку міста.

Бердянськ розвивався як багатонаціональне місто, в якому немає етнічної ворожнечі. По сусідству мешкали німці-колоністи, росіяни, українці, євреї, італійці, болгари та греки. Вісім православних храмів, католицький костел, синагога, німецька лютеранська кірха, Зимовий театр та багато іншого говорять про багатство, насиченість духовного та культурного життя мешканців того часу.

У період Другої світової війни нацистські війська увійшли у Бердянськ 7 жовтня 1941 року та встановили режим жорстокої окупації. Тисячі бердянців були розстріляні та закатовані, відправлені на каторжні роботи. Через два роки 17 вересня 1943 року (ця дата відзначається з 1994 року як День міста) місто було звільнено. Відступаючи нацисти залишили після себе майже повністю зруйноване місто.

Цікаво, що протягом 19 років – з 1939 до 1958 року – Бердянськ називався Осипенко на честь загиблої льотчиці Поліни Осипенко.

У післявоєнні роки відновлення Бердянська іде швидкими темпами і він стає столицею Азовських оздоровниць та важливим промисловим центром.

Сьогодні Бердянськ — це місто обласного значення із населенням 118,4 тис осіб (станом на 2015 рік), перлина Північного Приазов’я, кліматичний та грязьовий курорт державного значення, різноманітне та водночас цікаве місто для відпочинку та оздоровлення.

Цікавинки міста

Культурно відпочити можна в п’яти музеях міста. Чудовим знайомством з Бердянськом стане відвідання Музею історії міста, що знаходиться неподалік від автостанції (вул. Дюміна, 15).

Дізнатися про видатних бердянців, історію та природу Приазов’я, а також побачити інтер’єри традиційних сільських хат ХІХ ст. можна в Бердянському краєзнавчому музеї (пр. Перемоги, 14).

Легендарній родині Шмідтів присвячений меморіальний будинок-музей П.П. Шмідта (вул. Шмідта, 8).

Майже на самій набережній розташувався невеликий музей «Подвиг» (вул. Свердлова, 10).

Зануритися у світ зображального мистецтва і малої пластики краще всього у художньому музеї ім. І. Бродського (вул. Маркса, 29).

Є в Бердянську і архітектурні перлини. Одна з найдавніших споруд міста і сьогодні радує око і, більш того, приносить велику користь всім, тим «хто в морі». Це 23-метровий Бердянський маяк. Його восьмикутна башта з червоною смугою посередині була зведена ще в 1837 році. У 1883 році він став одним з перших електричних маяків тодішньої Росії. 

У 1869 році для захисту порту і міста від хвиль було споруджено хвилелом, довжиною 640 м. Ця кам’яна споруда з двома баштами по краях і зараз прикрашає вхід у порт.

Казковий замок нагадує будівля Бердянського державного педагогічного університету (1876 р.), що розташована через дорогу від парку П. Шмідта.

Давниною віє від караїмської кенаси 1850 року і від фамільного склепу-каплиці негоціанта Константинова на Кобозевій горі.

Бердянськ – це місто, в яке туристи перш за все приїжджають відпочивати на морі. Природа створила тут унікальні умови для відпочинку і оздоровлення: лагідне Азовське море, води якого влітку прогріваються до 26 градусів тепла, кілометри чистих мілкопіщаних пляжів, сульфідно-мулові грязі і мінеральні хлоридно-натрієві йодобромні підземні води, до складу яких входять органічні і неорганічні речовини, ферменти та вітаміни. Навіть в морській воді міститься понад 100 хімічних елементів, що під час купання потрапляють до нашого організму, даруючи йому ті речовини, які він потребує.

Перлина Бердянська – коса

Бердянська коса – це перлина міста. Вона омивається з двох сторін морем та нагадує величезне зігнуте вудилище довжиною 20 км. Із західної сторони – відкрите море та пляжі, зі східної – інший світ: мілководдя, очерети та острови, солоні озера…

Унікальність Бердянської коси полягає ще й у дивовижному поєднанні цивілізації з первозданною природою. Останнім часом на косі будуються нові сучасні готелі та реконструюються старі бази відпочинку. У той же час на оголовку коси зберігся первозданний природний ландшафт, там заповідник.

Рослинний світ коси налічує більше 300 видів рослин. І, звичайно, коса – це володіння птахів: чайок, куликів, качок, чапель… Азовське море – ідеальне місце для сімейного відпочинку. І найкращий куточок на узбережжі – це Бердянськ.

За останні роки у розвитку курортної інфраструктури міста зроблено великий крок уперед. 80 баз відпочинку, 14 готелів, 16 дитячих оздоровчих закладів, 6 санаторіїв пропонують номери та умови для гостей міста, як з помірними, так и з вельми вишуканими запитами.

Радять відвідати

Аквапарк «Мис доброї надії»

Він з’явився у місті у 2006 році, вважається одним з найбільших в Україні аквапарків.

Стилістика старовинного замку, екзотичні рослини, великий вибір гірок, прекрасне планування та багато іншого повністю занурюють в атмосферу казки та свята. До послуг відвідувачів представлені великий басейн з трьома вбудованими джакузі, 3,5 тисячі шезлонгів для відпочинку, кафе та ресторан. Є місця для відпочинку найменших відвідувачів із батьками, стоянка, що охороняється, медпункт, роздягальні, камери схову, душові, туалети. На території аквапарку встановлено 28 атракціонів-гірок для дітей та дорослих, 7 стартових комплексів, створено незалежну зону для найменших відвідувачів з батьками.

Зоопарк «Сафарі»

Відкрився у 2009 році на території, де нещодавно був пустир. На площі 2,5 га у просторих вольєрах під відкритим небом живуть близько 70 видів тварин, серед яких уссурійські тигри, амурські леопарди, африканські зебри та страуси, рідкісні карликові поні аппалуза тощо.

На території висаджені більше семи тисяч рослин. Із привезеного з Ай-Петрі каменю та вулканічної породи споруджена у вигляді альпійської гірки «Гора бажань». На території створені два озера – «Лебедина шия» та «Озеро рожевих пеліканів», а також невелике озеро-вольєр для нільських крокодилів.

Парк ім. П.П. Шмідта

Міський парк імені П.П. Шмідта – улюблене місце відпочинку бердянців, яке займає територію більше ніж 3,5 га. Міський сквер, заснований у 70 роки XIX століття, не випадково носить ім’я легендарного лейтенанта, адже у Бердянську чимало пам’ятних місць пов’язані з родиною Шмідта.

Його батько, начальник порту та міста у 1876-1886 роки, багато зробив для благоустрою, розвитку та перетворення Бердянська у торговельно-промислове місто, він же і став ініціатором створення міського скверу.

Храми муз та фестивальна феєрія

Колекція картин Бердянського художнього музею могла б стати прикрасою навіть столичної галереї. Це особлива культурна гордість бердянців. Своїми картинами та взагалі народженням Бердянський художній музей зобов’язаний видатному художнику часів СРСР Ісаку Бродському. Він подарував місту 230 робіт із своєї колекції.

А 7 листопада 1930 року у Бердянську відкрився художній музей. Зараз у його фондах нараховується більше чотирьох тисяч полотен. У рік 180-річчя Бердянська художній музей відчинив свої двері у новому сучасному приміщенні по вулиці Карла Маркса, 29 – воно вдвічі більше попереднього та знаходиться практично у центрі міста.

Цікаві експонати з давніх часів та до наших днів представлені у Бердянському краєзнавчому музеї. Він відкрився у 1929 році та нараховує сьогодні більше 60 тисяч музейних експонатів. У краєзнавчого музею є ще три філіали. Це музей «Подвиг», меморіальний дім-музей П.П. Шмідта та відчинений у вересні 2005 року музей історії Бердянська.

Приморська площа

Незабутні враження про відпочинок у Бердянську на все життя залишить прогулянка містом. У нашому місті добре розвинена індустрія відпочинку та розваг – є велика кількість кафе, барів, дискотек. З набережної можна здійснити прогулянку на швидкісному катері по Бердянській затоці, на пляжах вам запропонують усі види активного відпочинку – від спокійного катання на човнах та катамаранах, до екстремального – політ із парашутом, катання на «таблетці» та гідроциклі.

Влітку до Бердянська періодично приїжджають луна-парк, циркові трупи з гастролями. По пішохідних частинах проспекту Леніна, Приморській площі та набережній можна покататися на велорікшах, справжніх конях та прикольному паровозику. Увечері можна відпочити у барах, ресторанах, більшість з яких мають літні майданчики, що розташовані прямо на березі моря. Весело проходить час і у нічних клубах…

У Бердянську досить багато цікавих пам’ятників – це і слюсар дядя Вася, що виглядає із люка на центральній площі, та єдиний у світі пам’ятник азовському Бичку-годувальнику, і хлопчик рибалка на дамбі, і жаба, як символ людських пороків. На центральній площі також розташоване Крісло виконання бажань, сісти та загадати бажання на якому вважає своїм обов’язком кожен відпочиваючий. Взагалі цікавих пам’ятників у місті дуже багато, наприклад, пам’ятник дачникам біля центрального ринку, дитячому велосипеду на проспекті… всього і не перерахувати.

26

мая

2019

Школьный вальс закружил выпускников Бердянска

Категории: Новости Бердянска

Четвертый год подряд выпускники учебных заведений города показали свои танцевальные композиции под открытым небом. Общегородской праздник прощания со школой собрал учащихся, родителей, педагогов, представителей администраций учебных заведений, ГОРОО, руководства Бердянска. Организаторы опасались за то, что погодные условия помешают выступить детям, но все прошло благополучно. Каждая композиция была по-своему неповторимой и оригинальной. Дети готовились и репетировали целый год, поэтому, когда появилась информация про отмену школьного вальса, дети выступили за проведение этого долгожданного праздника. Мероприятие проходило под охраной городского отдела полиции, наготове была и скорая помощь, но к счастью их услуги не понадобилась. Школьный вальс прошел на одном дыхании, участники выступили на ура. От народного депутата Александра Пономарева каждый коллектив получил сладкие подарки.

26

мая

2019

Школьники Бердянска с родителями и учителями посетили отдел полиции

Категории: Новости Бердянска

Учащихся ООШ №2 познакомили с работой бердянских правоохранителей. 25 мая 5-классники вместе с родителями и учителями посетили местный отдел полиции. 

Участникам экскурсии показали оружие и технику полицейских, рассказали об особенностях службы в полиции. Школьникам очень понравилось мероприятие, а кабинеты и площадку перед горотделом они превратили в фотозону. Кстати, в фотосессии участвовали и учителя, и сотрудники полиции.

Кроме того, сотрудники ювенальной превенции рассказали ребятам, как необходимо проводить каникулы, чтобы не стать участником происшествия или жертвой злоумышленников.

26

мая

2019

Бердянскую больницу подключили к бесплатному Wі-Fі

Категории: Новости Бердянска

Пациентам учреждения стал доступен наиболее популярный в наше время вариант – чем занять себя в лечебной палате

 

Оборудование объектов больничного городка бесплатным беспроводным Интернетом обошлось в 405 тыс грн. Эти деньги достались администрации БТМО благодаря победе в проекте «Общественный бюджет – 2017». Об этом на официальном сайте больницы сообщил главный врач Дмитрий Егоров. За эти деньги была построена оптоволоконная локальная сеть между корпусами и зданиями БТМО с задействованием протокола MSTP (двойное кольцо отказоустойчивости сети), установлены управляемые коммутаторы и маршрутизаторы операторского класса, подведены кабельные линии в кабинеты врачей и к стационарному оборудованию, развернута WiFi сети на оборудовании известных вендоров с поддержкой одновременной работы в 2-х диапазонах (2.4ГГц и 5ГГц) с централизованным центром управления и мониторинга данной сети, внедрена система ограничения доступа и шифрования данных.

26

мая

2019

Другий рік поспіль в Бердянську проводиться унікальний захід — History fest. О 16:00, 25-го травня в парку ім. Шмідта стартував Другий обласний історичний фестиваль.

Категории: Новости Бердянска

Iсторія — це не тільки томи літописів і дослідження науковців. Традиції і обряди, наочні приклади і унікальні локації для фото допоможуть краще пізнати своє минуле і спробувати поглянути на історію під новим кутом зору. Все це організували викладачі та студенти Бердянського державного педагогічного університету. Організатори заходу — гуманітарно-економічний факультет вишу.

На відкритті фестивалю учасників вітали ректор БДПУ Ігор Богданов та декан гуманітарно-економічного факультету Тамара Макаренко.

Локації та розваги підготували й студенти інших факультетів. Зокрема, в зоні факультету фізичного виховання можна було визначити рівень свого фізичного розвитку; факультет філології та соціальних комунікацій пропонував гостям етно-тату хною, майстер клас з болгарських танців, конкурси з англійської мови та журналістики; факультет дошкільної , спеціальної та соціальної освіти підготував психологічні та логопедичні ігри з дітьми, “салон-краси” для дівчат та можливість сфотографуватись з Мері Поппінс; виставку робототехніки представив факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти; творчі роботи студентів представив факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Родзинками фестивалю стали майстер класи з гончарства від заслуженого народного майстра О,О. Вільчинського, виготовлення сувенірів в ювелірній майстерні Москаленка, весільні обряди, плетіння сіном, кераміка-розпис від Академії ремесел. Попіклувались організатори і про дозвілля юних відвідувачів фестивалю — для малечі організовано майстер клас “Лялька-мотанка” та квест “У пошуках динозавра”.

Науковці підготували оригінальні лекції. Доктор історичних наук, професор Ігор Лиман — доповідь “Таємничі сторінки Бердянська”, кандидат історичних наук, доцент Олена Авдеєва — “Як розпізнати відьму”, кандидат історичних наук, доцент Світлана Баханова — проведення екскурсії парком, кандидат історичних наук, доцент Валентина Папанова — “Таємниці степових пірамід”.

 

25

мая

2019

Отдых в Бердянске 2019

Отдых в Бердянске – это лучший вариант отдыха на Азовском море. Здесь красивые пейзажи и самое чистое и теплое море. Тут курортная жизнь не прекращается круглый год – и этим Бердянск отличается от других курортов на Азовском море. Известность и звание курорта государственного значения Бердянску принесли известные иловые грязи, которые обладают лечебным эффектом. Поэтому он называется еще грязевым курортом и на целебное лечение грязями в местных здравницах, пансионатах и лечебницах приезжают круглый год. Сам по себе Бердянск большой и очень красивый город. Много зелени и цветов украшают его. Красивая и чистая набережная является его гордостью.

Бердянская коса

Бердянская коса — это песчаная отмель, которая была создана природой, в виде полуострова прорезающего Азовское море полосы суши, которая тянется на двадцать километров.

Если вы планируете провести отпуск на море всей семьей вместе с детьми, то лучшего отдыха, чем отдых в Бердянске вам не найти. Ведь бердянский курорт славится своими детскими центрами оздоровления и теплым и мелким морем. А на дальней Косе, которая является одним из районов курорта, на пляже для детей есть даже своеобразные “ванночки”. Это небольшие углубления в песке, где после шторма собирается морская вода. Вода в них градусов 30-33 и глубина не больше чем, чем по колено ребенку, там даже плавают мелкие мальки. Дети могут играться часами в таких ванночках, ничем не рискуя при этом.

В Бердянске хорошо развита инфраструктура развлечений. Множество кафе, баров и ресторанов работают практически круглосуточно. На Приморской площади расположен передвижной луна-парк. Также в городе есть и аква-парк и дельфинарий, детский городок аттракционов, зоопарк экзотических животных и выставка аквариумных рыб.

08

марта

2017

Отдых в Бердянске

Бердянск по праву признан одним из лучших курортов Азовского побережья, ведь здесь созданы все условия для качественного и недорогого отдыха. Благоприятный климат, мелководное море и чистые песчаные пляжи, делают Бердянск идеальным местом для отдыха с детьми. Большое разнообразие вариантов для активного времяпровождения придется по душе молодым людям, а те, кто предпочитает спокойный и умиротворенный отдых вдали от суеты – смогут в полной мере насладиться ним в одном из уютных пансионатов или частных отелей. Кроме того, Бердянск и его окрестности считаются одним из самых экологически чистых и безопасных районов Украины. Бердянская коса признана заповедником государственного значения, ее природа охраняется законом. На косе расположено несколько соленых озер, которые по составу воды максимально приближены к Мертвому морю, а лечебные грязи лимана оказывают мощное терапевтическое воздействие на организм. Стоит отметить, что доступ к грязям абсолютно свободный, что дает возможность совместить отдых и оздоровление. Добавьте сюда развитую туристическую инфраструктуру, доступную стоимость на проживание и спокойную, безопасную обстановку и вы поймете почему все больше и больше людей ежегодно отдают предпочтение именно отдыху в Бердянске.

В Бердянске ежегодно проводится большое количество фестивалей и концертов, на которые съезжаются участники и гости не только из Украины, но и ближнего зарубежья. В Бердянском художественном музее можно полюбоваться выставкой работ украинских художников, а краеведческий музей, который имеет три филиала – славится своей обширной коллекцией.

Отдых в Бердянске— замечательный выбор для отдыха родителей с детьми: теплое море, песчаный пляж, свежий лечебный воздух, ласковое яркое солнце.

Аквапарк, дельфинарий, зоопарк, лунапарк, рыбные рестораны, ночные клубы дополнят ваш прекрасный отдых в Бердянске.

Отдых в Бердянске – это незабываемое, приятное и полезное времяпровождение всей семьи летом. Наши специалисты оперативно отреагируют на запрос, и в максимально короткие сроки предложат вам оптимальный отдых в Бердянске по всем требуемым критериям.

06

марта

2017

В Бердянске обновляют городскую навигацию

В летний период на отдых в Бердянск приезжают сотни тысяч гостей. Для многих, кто впервые попадает в южную жемчужину Запорожского края, проблемным вопросом становится ориентирование по городу — как пройти к морю, где находится авто- и железнодорожный вокзалы, музеи, выставочные залы, развлекательные центры. Как уверен один из авторов проекта уличной навигации по Бердянску, этот вопрос скоро будет решен.

Владислав Павлов, руководитель проекта уличной навигации по Бердянску,  показывает на карте, где будут установлены знаки. Опыт перенимали у соседних государств. За основу была взята столица Литвы  — Вильнюс.

Первый знак, который показывает где находится кафе, университет  и зал бракосочетаний  появился в Бердянске несколько лет назад. Тут же,  рядом,  был установлен столб с табличками. Они указывают  направление и расстояние до других городов мира.

Реализовать проект уличной навигации авторы планируют за счет международных грантов и рекламодателей уже весной следующего года. Всего будет установлено до ста таких знаков. Порядка десяти на автодорогах  в направлении Мариуполя, Запорожья и Одессы. До тридцати  —  на въезде в город.   И пятьдесят на улицах Бердянска.

 

12

февраля

2016

Отдых в Бердянске как он есть…

Бердянск — это слово, которое всегда вызывает легкий трепет, как у местных жителей, так и приезжих отдыхающих. Словом сказать, любой, кто когда-либо посетил город Бердянск, имел за честь быть с ним знакомым, проживает в нем, всегда с любовью говорит об этой жемчужине у моря.
Город Бердянск – идеальное место для отдыха. Отдых в Бердянске всей семьей, с любимым человеком, проведение медового месяца в Бердянске, отдых шумной студенческой компанией – это именно тот вариант, когда приятные моменты жизни можно совместить с возможностями «кошелька» и не пожалеть об этом ни на секундочку.